Web Uygulaması Geliştirmek Için 9 Adım - Source Software
×
Web Uygulaması Geliştirmek Için 9 Adım
Günümüzde internet, interneti en uygun şekilde yükseltmenin tüm yollarını açmıştır. İnternet, işletmelerin hızla büyümesine yardımcı oluyor. Minimum yatırımla işletmeler, hedeflenen kitlenin çoğuna internetin yardımıyla kendi başlarına ulaşıyorlar çünkü bu tür bir potansiyele sahip. Ayrıca, nişan-organik olanı oluşturmada önemli ve yararlıdır.
 
Size bir web uygulamasının hem sunucu tarafı hem de istemci tarafı komut dosyasının birleştirilmesi olduğunu söyleyeyim. Bu ikisinin ne yapması gerektiğini merak ediyor olmalısın? Sunucu tarafı betiği PHP, ASP gibi programlama dillerinde yazılmıştır. İstemci tarafı komut dosyası, JavaScript ve HTML kullanarak kullanıcının analizini göstermektir. Artık web uygulamasının ne işe yaradığını biliyorsunuz, ne yaptıkları hakkında da bir fikriniz olmalı. Bunu da not edelim.
 
Web uygulamaları özellikle şirket ve tüketici arasında bir kanal oluşturmak için kullanılır, böylece her ikisi de sorunsuz bir şekilde iletişim kurabilir. İletişim, online formlar, alışveriş sepetleri, geri bildirim formları, içerik yönetim sistemleri gibi çeşitli yollarla kurulur.
 
Bu sadece web uygulamasına bir girişti, web uygulamasının ne olduğunu derinden bilmelisiniz, çünkü gerçekten bir tane oluşturmak istiyorsanız gereken şey budur. Öyleyse onu tanıyalım, olur mu?

Web Uygulamasına Giriş

Bunu düşünmeden önce, web uygulamasının bir mobil uygulama gibi görünmediğini, hayır, hatta yakın olmadığını açıklığa kavuşturmama izin verin. Bu yüzden bu düşünceyi bir dakika tutun. Tek bir satırda söylemem gerekirse, web uygulaması geliştirmenin web tarayıcısı arayüzü üzerinden erişilebilen bir istemci-sunucu uygulaması olduğunu ima edebiliriz. Web uygulamaları, mobil uygulamaların aksine indirilemez. Dolayısıyla, mobil uygulamalar ve web uygulamaları arasındaki en büyük fark budur.
 
Temel olarak, web uygulamaları yukarıda tartışıldığı gibi istemci-sunucu uygulamalarıdır. İstemci bir hizmet ister ve sunucu, istemciye doğru sonuçları vermek için isteği başlatır. Her ikisi de önemlidir ve her ikisi de web uygulamaları oluşturmada önemli bir rol oynar.
 
Whatsapp Web, online perakende satış, alışveriş sepetleri. Çevrimiçi oyunlar ve fotoğraf düzenleme araçları, web uygulamalarının en iyi örneklerinden bazılarıdır. Web uygulamaları, statik, dinamik, çevrimiçi alışveriş mağazaları, portallar ve animasyonlu uygulamalar olarak adlandırılan 5 kategoriye ayrılabilir.
 
Her şeyden önce ana konuya geri dönelim, bir web uygulamasını nasıl oluşturabileceksiniz? Bunun için gerekli olan nedir, faydaları nelerdir ve hangi özellikleri eklemeniz gerekir? Her şey bu makalede verilmiştir, bu yüzden iyice gözden geçirin.

Kendi Web Uygulaması Geliştirmenize Nasıl Başlanır?

İşte web uygulaması geliştirmeye başlamak istiyorsanız adım adım kılavuz. İnan bana, bu bir parça kek değil. Ancak, aşağıda verilen adımları (özellikle 10) izlerseniz, iyi bir web uygulaması oluşturabilirsiniz.

Fikrin Madenciliği

Sadece web uygulaması geliştirmede değil, mobil uygulama geliştirmede de uygulamanız için madencilik yapmanız ve fikirler oluşturmanız gerekecektir. Her şeyden önce ne tür bir uygulama oluşturmak istiyorsunuz ve sonra insanların beğenip beğenmeyeceği konusunda inşa ederseniz. Beğenebilecek topluluğu kategorilere ayırın ve beğenmeyenler için de aynısını yapın. Sonra beyin fırtınası için gidin ya da bunun için bir kişi veya ekip kiralayabilirsiniz. Bunu yapar yapmaz, uygulamaya ekleyebileceğiniz fikirleri ve özellikleri düşünmeye başlayın.

Anlama ve İşlevsellikler

Artık ne tür bir uygulama oluşturmak istediğinizi biliyorsunuz, işlevselliğini tanımlamak çok önemlidir. İşlevsellik için en iyi seçeneğin rakibinizin web uygulamasını ziyaret etmek olduğunu söyleyeyim. Ne tür özelliklere sahip olduklarını ve web uygulamasına ne tür özelliklerin eklenebileceğini öğrenin.
 
Uygulamanızı istenmeyen özelliklerle aşırı yüklemeye çalışmayın. Sadece web uygulamanızın büyümesine yardımcı olabilecek bölüme odaklanın.

Tasarımı

Bu, web uygulaması geliştiricilerinin çoğunun en çok dalgalandığı bölümdür. Çünkü tasarım yapmak göründüğü kadar kolay değil. Çünkü tasarım yapmak zordur ama bunu kendiniz yapmak zorunda değilsiniz. Bunun için de bir kişiyi işe alabilirsiniz. Tasarımda basitçe yaptığımız şey, uygulamayı resmetmektir. Uygulamanız UI / UX tasarımında büyük deneyime sahip olmalıdır.
 
Yaptığımız şey, kullanıcıların gezinmesini ve etkileşimde bulunmasını kolaylaştırmaktır. Ayrıca, web sitesinin kullanıcı tarafında muhteşem görünmesini sağlayabiliriz. Navigasyon, kullanıcıların istenmeyen gecikmelerden kurtulmalarına yardımcı olur.

Web Uygulamasını Wireframing

Tel kafes, web uygulamanızın bir tür taslağıdır. Lansmandan önce önemli değişiklikler yapabilmeleri için son üründen önce bir tel kafes oluşturmaları için web uygulaması geliştiricilerini işe alın. Profesyonel bir ipucu, web uygulamanızdaki her sayfanın tel kafesini, herhangi bir boşluk bırakmamanız için yapmanız gerektiğidir.

Framework Test Edilmesi
Bir Framework test etmek oldukça kolaydır, tel kafes prototipinizi test etmek için bir panel yapabilirsiniz.
Veritabanı Oluşturma
Uygulama veritabanı her web uygulaması için gereklidir. Veritabanı, müşteri için verileri arka uçta kaydeder. Bu yüzden veritabanı güvenlik tarafında uygun olmalıdır. Bu noktada herhangi bir ihlal olmamalıdır.
Backend ve  Frontend
Ön uç kullanıcılar tarafından görülebilir, bu nedenle çok çekici ve kullanıcı dostu olmalıdır. Öte yandan, arka uç kullanıcılar tarafından görülemez, bu nedenle bu durumda uygun protokolleri izlemesi gerekirdi. Ancak, arka uç kullanıcılar tarafından görsel olmadığından, bundan kaçınamayacağınızı unutmayın. Uygulamanıza gerçekten zarar verebilir.
Uygulamayı Test Etme
Uygulamanızı düzgün bir şekilde test etmelisiniz.
Uygulamanızı Başlatın
Uygulamanız çeşitli noktalarda Test Edildikten sonra, hepiniz kendi web uygulamanızı başlatmaya hazırsınız. Şimdi tek yapmanız gereken, insanların buna tepki vermesini beklemek.
Son
Yukarıda belirtilen 9 Adımın yardımıyla, bir e-Ticaret web sitesi, Statik veya dinamik web uygulaması olabilecek her türlü web uygulamasını oluşturabileceksiniz. Web uygulamaları günümüzde büyük önem taşımaktadır. Çünkü insanlar çok fazla yer tutan uygulamaları yüklemek istemiyorlar. Bunun yerine web uygulamalarını tercih ediyorlar. Öyleyse, neden bir tane inşa etmiyorsunuz ve trendle birlikte olmuyorsunuz?