Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 10 Kanıtlanmış Yolu - Source Software
bekleyin
×
Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 10 Kanıtlanmış Yolu

Web Sitesi Trafiğini Artırmanın 10 Kanıtlanmış Yolu

Birçok işletme, web sitesi trafiğini artırmak için yeni ve yenilikçi yollar bulmakta zorlanıyor. İnternette daha fazla ziyaretçinin nasıl çekileceği konusunda birçok yanlış bilgi var, bu da aynı yorgun stratejileri tekrar tekrar kullanmaya ve olumlu sonuçlar görmemeye yol açabilir.

Web sitesi trafiğini hem organik hem de ücretli yollarla artırmak istiyorsanız, sonuç verdiği kanıtlanmış 10 yöntem.

1. Anahtar Kelime Araştırması Yapın

İçeriğinize her zaman alakalı anahtar kelimeler ekleyin. Anahtar kelimeler doğal olarak kullanılmalı, içeriğe ana fikirden uzaklaşacak veya okuyucunun dikkatini dağıtacak kadar doldurulmamalıdır. Meta açıklaması, sayfa başlığı, URL, başlıklar ve parça boyunca birkaç kez gibi içerik boyunca anahtar kelimeler kullanmak önemlidir.

Anahtar kelime araştırması yapmak için MozAhrefs ve SEMrush gibi araçları kullanabilirsiniz. Bu siteler, rakiplerin hangi anahtar kelimeleri kullandığını, insanların anahtar kelimeleri ne sıklıkta aradığını, anahtar kelimenin tıklama başına ödeme reklamları için ne kadar pahalı olduğunu, alakalı anahtar kelimeleri ve anahtar kelime stratejisini yönlendirmek için çok daha değerli bilgileri gösterir. Bir SEO ajansını işe almak da her zaman bir seçenektir, çünkü değerli bilgiler sunabilir ve sitenizin arama motorlarında gösterilmesini engelleyebilecek sorunları belirlemek için denetimler yapabilirler.

2. Akılda kalıcı içerikler oluşturun

Sadece içerik yayınlamak yeterli değildir; unutulmaz ve gürültüyü kesen içerikler oluşturmanız gerekir. Aslında, yararlı ve akılda kalıcı içerik, web sitesi trafiğini artırmanın en iyi yollarından biridir.

İnsanlar Google'ı sorularına belirli, kapsamlı ve doğru cevaplar bulmak için kullanır ve içeriğiniz bu cevapları sağlamak için orada olmalıdır. Aslında, blog içeriğine sahip web siteleri, onsuz olanlara göre% 434 daha fazla arama motoru dizinine eklenmiş sayfa üretir. Ayrıca, ayda 16'dan fazla yayın yayınlayan siteler, sıfır ila dört makale yayınlayanlardan yaklaşık 3,5 kat daha fazla trafik alır.

Sonuç olarak, ürettiğiniz içeriği önemsediğinizde, düzenli olarak yayınladığınızda ve kitlenizin ne görmek istediğini araştırdığınızda, web trafiğinin gelişmesi gerekir.

3. Misafir Gönderileri Yazın

Diğer web siteleri için misafir gönderimi, geri bağlantılar oluşturmanın, yönlendirme trafiğini artırmanın ve arama motoru sonuç sayfası (SERP) sıralamalarını artırmanın etkili bir yoludur. Sunum yapmak için sektörünüzdeki web sitelerini her zaman iyice araştırmalısınız.

İlk olarak, bir web sitesinin içeriğine bakın ve yüksek kalitede olduğundan emin olun, alan adı yetkilisini kontrol edin ve misafir gönderme yönergelerini inceleyin. Ayrıca, yayına gönderiyi sosyal medyada tanıtıp tanıtmayacaklarını ve sizi etiketleyip etiketlemeyeceklerini sorun.

4. Sosyal Medya Sayfalarını Aktif Tutun

Sosyal medya, ziyaretçileri çekmek için çok büyük. Web sitesi trafiğini artırmak için kullanılması gereken bazı yollar şunlardır:

 • Sosyal medya platformlarınızda içerik (bloglar, e-kitaplar, teknik incelemeler, infografikler, videolar vb.) yayınlayın
 • Takipçileri yanıtlayarak, içeriklerini yeniden yayınlayarak ve etiketleyerek takipçilerle etkileşim kurun
 • İlgili hashtag'leri kullanın
 • Yeni içerik çıktığında tanıtmak için biyografinizdeki bağlantıyı güncelleyin
 • Yeni içeriklerin tanıtımını yapmak için kapak fotoğrafını değiştirme
 • İçerikle ilgilenebilecek etkileyicileri etiketleme
 • İnsanları içeriğin bağlantısını tıklamaya teşvik etmek için içerikten cazip bilgiler ekleyin
 • İçeriğinize bağlantılar içeren yanıt arayan diğer kişilere yanıt verme

5. Web Sitesi Trafiğini Artırmak için Reklam Kullanın

Ücretli arama, sosyal medya ve görüntülü reklamlar aracılığıyla reklam vermek, web sitesi trafiğini artırmanın etkili bir yolu olabilir. Her seçeneğin olumlu ve olumsuz tarafları vardır - örneğin, kullanıcılar görüntülü reklamları engelleyebilir ve arama ağındaki Google Ads için tıklama başına ortalama maliyet tıklama başına 1 ila 2 ABD doları arasındadır - bu nedenle bir ton para yatırmadan önce bütçeler ve hedefler belirlemek önemlidir.

Örneğin, tıklama başına ödeme (PPC) reklamları yaparken, bir kampanyayla ve en çok hedeflemek istediğiniz anahtar kelimeleri içeren birkaç farklı reklam grubuyla başlamak çok önemlidir. Kampanyalar başladıktan sonra, kitlelerin çeşitli anahtar kelimelerle nasıl davrandığını görün. Belki de bir anahtar kelime yalnızca web sitesi trafiğini artırmayan gösterimlerle sonuçlanırken, diğeri tıklamalar ve dönüşümlerle sonuçlandı.

6. E-posta Bültenleri Gönderin

İçeriği e-posta bültenleri aracılığıyla tanıtmak, web sitesi trafiğini artırmanın etkili bir yoludur. İşte birkaç e-posta pazarlama en iyi uygulaması:

 • İçerikten cazip bilgileri konu satırına ve e-postanın gövdesine ekleyin.
 • İçeriğin daha fazlasını okumak için abonelerin tıklayabileceği bir bağlantı veya düğme ekleyin.
 • E-postaların mobil uyumlu olduğundan emin olun. Tüm e-posta açılışlarının% 46'sı mobil cihazlarda yapıldığından, bağlantıların görülmesi kolay olmalıdır.
 • Abonenin adını ekleyerek kişiselleştirme taktiklerini kullanın.
 • İyi tasarlanmış şablonları kullanarak e-postayı görsel olarak çekici hale getirin.
 • E-postaların hangi sürümlerinin daha fazla açılma ve tıklama aldığını görmek için A/B testi yapın.

7. Influencer Sosyal Yardım

Endüstri etkileyicileri, takipçilerinin seveceği içerikleri paylaşmaya isteklidir. İşletmeler, etkileyicilerle aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç şekilde bağlantı kurabilir:

 • Parçanız içeriğine veya araştırmalarına atıfta bulunuyorsa, etkileyiciyi bir sosyal medya gönderisinde etiketleyin.
 • Etkileyiciden bir röportaj / Soru-Cevap isteyin, ardından içerik yayınlandığında etkileyiciyi etiketleyin veya e-postayla gönderin. Büyük olasılıkla içeriğinizi hedef kitleleriyle paylaşırlar.
 • Birden fazla etkileyiciyle bir toparlama yapın (örneğin, "10 Uzman 2020 için Küçük İşletme Trendlerini Tahmin Ediyor") ve gönderiyi sosyal medyada tanıtırken katılımcıların her birini etiketleyin.
 • Sosyal medya sayfalarında sponsorlu yayınlar yayınlamak için etkileyicilere ödeme yapın.

Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, sektörünüzdeki doğru etkileyicileri bulmak için HypeAuditor ve BuzzSumo gibi araçları kullanmayı deneyin veya sizin için etkileyici sosyal yardım yapabilecek bir dijital pazarlama ajansına ulaşın.

8. Yararlı Bir Endüstri Aracı veya İçeriği Oluşturun

Potansiyel müşterilere kullanışlı bir şey vermek, daha fazla trafik çekmenin harika bir yoludur. Örneğin, içerik pazarlama ajansımızda herkesin indirmesi ücretsiz olan bir editoryal takvim şablonu oluşturduk. Pazarlamacılara içerik oluşturmayı ve yayınlamayı kolaylaştıracak bir araç sunmak istedik.

Sektörünüzdeki diğer kişilere yardımcı olacak çeşitli araçlar ve içerikler oluşturun, ardından bunları web sitelerinde ücretsiz olarak sunun. Kapılı içerik / araçlar yayınlayarak (kullanıcının iletişim bilgileri karşılığında içerik ve araçları sunarak), getirilerinizi en üst düzeye çıkarabilir ve yeni potansiyel müşteriler bulabilirsiniz. Web sitesi trafiğini artırmanın bir başka yolu, sektördeki kişilerin etkileşime girdiği ilgili LinkedIn Gruplarında veya forumlarda içeriği / araçları tanıtmaktır.

9. Etkili Yayınlara Basın Bültenleri Gönderin

İşletmeler kendilerini veya müşterilerini tanıtmak için basın bültenleri oluşturduklarında, bunları sadece bir basın bülteni sendikasyon web sitesine yerleştirmemeli ve ne olacağını görmek için beklememelidirler. Sürümü aktif olarak zorlamaları ve sektörlerindeki etkili web sitelerine ve yayınlara göndermeleri gerekir.

Müşterimizin iyi haberlerini duyurmak istediğimizde, izleyicilerinin okuduğu endüstri bloglarına ve yayınlarına göndeririz. Sonuç olarak, düzinelerce yeni potansiyel müşteri toplayabilir ve müşteri için yönlendirme trafiğini artırabiliriz.

10. Exchange Geri Bağlantıları

Web sitesi trafiğini artırmaya çalışan pek çok işletme ile, backlink değişimleri için birçok fırsat var. İlgili sitelere ulaşın ve içeriğinizi, sitenin yayınlarından birine dahil etmek için ek bir kaynak olarak sunun. Ekstra bir teşvik eklemek için, karşılıklı yarar sağlayan bir backlink değişimi sunabilir ve bağlantılarından birini sizin bir yayınınıza eklemeyi teklif edebilirsiniz.

Günümüzde Web Sitesi Trafiğini Artırma

Bu adımları atarak, işletmeler zaman içinde web sitesi trafiğinde bir artış görmeyi bekleyebilirler. Bu taktiklerin birçoğu anında memnuniyet sağlayabilirken, diğerleri daha fazla zaman ve sabır alacaktır. Çeşitli yöntemler deneyerek ve sonuçları analiz ederek ilerlemeye devam edin.