Web Sitenizin Düzenli Bakıma İhtiyacı Olmasının (Ve Hak Etmesinin) 7 Nedeni - Source Software Bilişim
×
Web Sitenizin Düzenli Bakıma İhtiyacı Olmasının (Ve Hak Etmesinin) 7 Nedeni

Günümüzün hızlı tempolu pazarında, bir web sitesine sahip olmak bir lüksten çok bir zorunluluk haline geldi. Bir web sitesi, bir işletmeyi potansiyel müşterilere gösterir ve bir markanın çevrimiçi varlığının bel kemiğidir. Bununla birlikte, birçok hareketli parçaya sahip bir makine gibi, bir web sitesi de optimum performans ve güvenlik için düzenli bakım gerektirir.

Bu nedenle, müşterilerinizin sitelerinin işlevselliğinden ve tasarım özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmak için sitelerini düzenli olarak sürdürmelerini sağlamak çok önemlidir.


1. Sorunsuz Kullanıcı Deneyimi

Bir web sitesini taze ve hatasız tutmak, olumlu bir kullanıcı deneyimi için kritik öneme sahiptir. Web siteleri giderek daha karmaşık hale geliyor ve kullanıcı beklentileri artıyor. Bir web sitesini güncel tutmak, müşterilerinizin kullanıcılarını meşgul ve mutlu etmelerine yardımcı olacaktır. İkincisi, müşteri ziyaretleri ve olumlu ağızdan ağıza öneriler için kritik öneme sahiptir.


Yeni, trend olan içerik yayınlamak ve ürünleri düzenli olarak güncellemek, müşterilerinizin markalarını ilgi odağında tutacak ve web sitesi ziyaretçileri her zaman yeni bir şey hakkında meraklı olacaktır. Bunun gibi bir şeyin mükemmel bir örneği Mashable'dır: düzenli olarak bilgilendirici içerik yayınlamalarıyla tanınırlar ve sonuç olarak aylık 10 milyondan fazla ziyaretçiye sahiptirler

(Ubersuggest'e göre). Müşterileriniz ziyaretçileri sadık müşterilere dönüştürmenin yollarını arıyorsa, düzenli web sitesi bakımı dikkate alınması gereken önemli bir faktördür!


2. Müşteri Güvenini ve Güvenini Koruyun

Web sitesi tasarımı genellikle ilk izlenimlerden biri olduğundan, müşterilerin herhangi bir işletme için sahip olduklarından, bakımsız bir web sitesine sahip olmak müşterinizin itibarına zarar verebilir. Optimize edilmiş bir site ayrıca müşteri deneyimini geliştirir ve daha fazla trafik oluşturur. Bakımlı bir web sitesi, müşterinizin şirket değerlerinin görsel bir temsili olarak hizmet edebilir ve markalarını potansiyel müşterilerin önünde konumlandırmak için harika bir tuvaldir. Web sitesi çökmelerini izlemek ve müşterinizin web sitesinin ziyaretçiler tarafından her zaman erişilebilir olmasını sağlamak için çalışma süresi izleme araçlarını da kullanabilirsiniz.


3. Azaltılmış Hata Riski

Müşteriniz yeni bir web sitesi oluşturduğunda, başlangıçta sitelerinde en az birkaç hata olması yaygındır. Yaygın hatalar arasında eksik resimler, bozuk bağlantılar ve eksik bilgiler bulunur. Bu tür hatalar, web sitelerinin profesyonelce ve özensiz görünmesine neden olabilir.

Sizin gibi deneyimli bir web tasarımcısı veya geliştirme ekibinin düzenli bakımıyla, müşterileriniz hatasız bir web sitesi tutabilir ve sitelerinde ciddi güvenlik sorunlarının oluşmasını önleyebilir.


4. Geliştirilmiş Arama Motoru Performansı

Bir web sitesi düzenli bakım almıyorsa, belirli bir ürün veya hizmeti arayan müşterilere arama motoru sonuçlarının en üstünde görünme olasılığı daha düşük olacaktır. Müşterinizin web sitesi bir arama sonucunda ikinci sayfada veya daha ileri bir sayfada listelendiğinde, ziyaretçilerin işlerini hiç bulamadıkları anlamına gelebilir - bu da satış kaybına neden olur.

Sonuç olarak: müşterilerinize web siteleriyle ilgili küçük sorunları görmezden gelmekten kaçınmalarını tavsiye edin, çünkü bu önemli finansal kayıplara yol açabilir.

Bir blog tutmak, müşterilerle iletişimde kalmanın harika bir yoludur ve düzenli olarak yeni içerik yayınlamak, Google'a müşterinizin sitesinin paylaşacak alakalı bilgilere sahip olduğunu gösterir. Aynı zamanda daha fazla ziyaretçiye ve daha fazla potansiyel müşteriye yol açar. Bloglar, müşterilerinizin trafiği ve ziyaretçi katılımını geliştirmesine yardımcı olabilir.


5. Çevrimiçi İtibarı Güçlendirin

Etkili bir SEO stratejisi, müşterilerinizin web sitelerini ve işletmelerini büyütmek için çok önemlidir. Ek olarak, müşterileriniz düzenli olarak iyi içeriğe yatırım yapıyorsa ve çürümesine izin vermiyorsa, bu, sitelerinin arama motorları için sürekli olarak optimize edilmesini sağlayacaktır.

Örneğin, müşterinize nişlerindeki alakalı içerikle ilgili düzenli olarak yeni makaleler yayınlamasını ve eskilerini güncellemesini tavsiye ettiğinizi varsayalım. Bu durumda, sitenin içeriği, müşteriler bu konularla ilgili aramalar yaptığında güncel, alakalı gerçekleri içerecektir. Bloglar, videolar ve infografikler gibi farklı içerik türlerini dahil etmenizi de tavsiye etmek isteyebilirsiniz; Ziyaretçilerin ilgisini çekmek için bunları sosyal medya platformlarında paylaşın.


6. Geliştirilmiş Web Sitesi Hızı

Kimse bir web sitesinin yüklenmesini beklemekten hoşlanmaz. Müşterinizin sitesinde bazı yıldız bilgileri veya ürünleri olsa bile, yavaş sayfa yükleme süreleri, ziyaretçilerin yüklenmeden önce sepetlerini terk etmelerine neden olabilir. Sitelerini hızlandırmak için, hangi sorunların yavaşlamasına neden olduğunu belirlemek çok önemlidir.


Dosya boyutu, web sunucusu yanıt süresi, saniye başına veritabanı sorguları, saniyede yapılan toplam istek sayısı ve daha fazlası dahil olmak üzere web sitesi performansını etkileyen birçok faktör vardır. Neyse ki, görüntü boyutlarını küçültmek, komut dosyalarını küçültmek ve CSS dosyalarını birleştirmek gibi performansı optimize etmek için birçok şey yapabilirsiniz. Devam eden bu süreç, müşterilerinizin bakımının hayati bir parçasıdır.

Yazılım yüklemesini güncel tutmak ve görüntüleri ve medya dosyalarını temizlemek de dahil olmak üzere sitelerini optimize ederek, müşterileriniz kullanıcıların web sitelerine hızlı bir şekilde erişmelerini sağlayabilir. Tersine, yavaş web siteleri müşterilerinizin profesyonelce görünmemesine neden olabilir ve kayıp dönüşümler açısından onlara paraya mal olabilir.


7. Artırılmış Web Sitesi Güvenliği

Web sitelerini düzenli olarak korumak, güvenlik açıklarını uzak tutmaya, siteleri olası bilgisayar korsanlığı girişimlerine ve yetkisiz erişime karşı korumaya yardımcı olur.

Çoğu müşteri, web sitelerinde düzenli bakım yapmak için zaman ve kaynak ayırmakta zorlanır. Optimum web sitesi güvenliğini sağlamak için rutin bakımın önemini anlamalarını sağlamak çok önemlidir.

Bu ipuçları, müşterilerinizin web sitelerini korumalarına yardımcı olabilir:


  • Güçlü parolalar belirleyin — bunları sık sık değiştirin — her platform için farklı parolalar kullanın;

  • En son özelliklerden haberdar olmak için yazılımı güncelleyin — güncellemeleri haftalık veya aylık olarak kontrol edin;

  • Tüm sayfaları ve işlevleri kontrol edin ve açık delikleri yamalayın veya eski eklentileri güncelleyin.

Son

Web sitesi bakımı, web sitelerinin sorunsuz çalışmasını ve harika görünmesini sağlamanın ayrılmaz bir parçasıdır. Müşterilerinizin web sitelerini güvenlik risklerinden korumak, ziyaretçilerinin sitelerini ziyaret ettiklerinde olumlu bir deneyim yaşamalarını sağlamak için çok önemlidir.

Müşterileriniz şu anda düzenli web sitesi bakımı yapmıyorsa, onları mümkün olan en kısa sürede başlamaya ikna etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Sadece web sitelerinin harika görünmesini sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda sitelerinin doğru ve güvenli bir şekilde çalıştığından emin olmanıza da yardımcı olacaktır. Müşterileriniz web sitelerini sürekli bakım açısından ihmal ediyor mu? Eğer öyleyse, şimdi bu hatayı düzeltmenin ve düzenli bir bakım programına başlamalarına yardımcı olmanın zamanı geldi.

Blog Ara

Hizmetler

Web Tasarım

Oyun Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Arama Motoru Opti̇mi̇zasyonu

E-Ticaret Geliştirme