Web Sitenizi Tanıtmak için E-posta Pazarlama Nasıl Kullanılır - Source Software
×
Web Sitenizi Tanıtmak için E-posta Pazarlama Nasıl Kullanılır

E-posta pazarlaması, piyasadaki en eski ve en uygun maliyetli pazarlama taktiklerinden biridir. "E-posta pazarlamasının ölümü" hakkındaki iddialara rağmen - sosyal medya çok büyük hale geldiğinde - hala burada, canlı ve sürekli gelişiyor. Ve iyi bir sebeple:

grid-untitled1657178561.png

Yukarıdaki rakamlar yalan söylemez - e-posta pazarlaması% 4.000 YG sağlayabilir. Ve başka birçok harika avantajı var:

 • Çoğu işletmenin kullanması için yeterince uygun fiyatlı
 • Mesajınızı doğru zamanda ve doğru kişilere iletmek için "kandırmanız" gereken bir algoritmaya bağlı değildir.
 • İstediğiniz kadar kişiselleştirilmiş olabilir.

Bu, e-postayı, özellikle KOBİ'ler için herhangi bir işletmenin dijital pazarlama stratejisinin ayrılmaz bir parçası haline getirir.

Ancak, yalnızca tekliflerinizi ve hizmetlerinizi değil, web sitenizi tanıtmak için e-posta pazarlamasını nasıl kullanabilirsiniz?

E-posta Pazarlamanın Faydaları

E-posta pazarlaması, temel olarak kişisel ve kişiselleştirilmiş, ölçülebilir ve eyleme geçirilebilir olduğu için en popüler pazarlama araçlarından biridir. E-posta pazarlaması yoluyla, pazarlamacılar veri elde etmek için herhangi bir üçüncü tarafa güvenmezler.

En üstten alalım.

E-posta pazarlaması, kitlenizle bire bir diyalogdur. Hedefleri ve KPI'ları ölçülebilir ve sonuçların yorumlanması kolaydır. Temel olarak, e-posta pazarlaması, markanızı bir kerelik bir anlaşma ve teklif yerine bir bütün olarak tanıtabilecek bir ortamdır.

Birçok kuruluş, girişimci ve solopreneur, markalarının tonunu sergileyen, anlaşılması kolay ve alıcı için değerli olan harika tasarım ve e-posta metin yazarlığına odaklanır. Dahası, geçmiş e-posta patlamalarının ve özelleştirilmemiş e-posta şablonlarının aksine, kişisel e-posta dizileri oluşturmaya odaklanırlar.

Promosyon materyallerinizi almayı zaten kabul etmiş olan kullanıcılar, dostça bir chit-chat gibi görünen ve hissettiren bir e-posta görmekten memnuniyet duyacaktır. Ve işte yedeklemek için bazı veriler:

grid-untitled-11657178655.png


 • B2C müşterilerinin% 84'ü ve B2B alıcılarının% 83'ü işlerini bir sayı gibi değil, bir kişi gibi davranan bir şirkete verecek (kaynak)
 • Pazarlamacıların% 87'si zaten içerik dağıtımı için e-posta kullanıyor (kaynak)
 • KOBİ'lerin %81'i birincil müşteri edinme kanalı olarak e-postaya, %80'i ise elde tutma kanalına güveniyor (kaynak)
 • Pazarlamacıların% 78'i 2021'de e-posta katılımında bir artış gördü (kaynak
 • Segmentlere ayrılmış kampanyalar kullanan pazarlamacılar, gelirlerinde %760'lık bir artış olduğunu belirtiyor (kaynak)

İlk testlerden ihtiyacınız olan verileri aldıktan sonra, bir e-posta pazarlama ve pazarlama otomasyon platformuna yatırım yapmak ve e-posta pazarlama materyallerini dağıtmak, ürününüzü ve web sitenizi tanıtmanın en etkili yoludur.

E-posta pazarlaması kişisel ilişkiler kurar ve müşterileri huniden yavaşça aşağıya yönlendirerek besleyebilir. Sonunda, müşteri adayı besleme daha yüksek bir Ortalama Sipariş Değeri (AOV) ve daha yüksek bir Müşteri Yaşam Boyu Değeri (CLV) teşvik edecektir.

E-posta Pazarlamaya Nasıl Başlanır

Web sitenizi e-posta pazarlama kampanyalarınız aracılığıyla tanıtmanın ana yollarını inceleyelim.

1. Bir E-posta Pazarlama Yazılımı Seçin

Her şeyden önce, sizin için çalışacak ve kitlenizin hakkını verecek bir e-posta pazarlama ve pazarlama otomasyonu platformu seçmeniz gerekecektir.

Çoğu zaman, pazarlamacılar e-posta pazarlama hizmetlerinden uzak dururlar, çünkü çoğu kullanıcı dostu ve güzel bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturmak için HTML bilgisine ihtiyaç duyar.

Bu, kullanımı kolay e-posta editörlerine ve tamamen özelleştirilebilir şablonlara sahip sezgisel platformların mevcut olmadığı anlamına gelmez. Ya da maliyetlerinin bankanızı kıracağını. Orada uygun fiyatlı, kullanımı kolay seçenekler var.

ESP'nizin sahip olması gereken bazı temel özelliklere bakalım:

 • Segmentasyon ve kişiselleştirme araçları, müşteriler değerli ve kişiselleştirilmiş e-posta içeriği beklediği için hayati önem taşır. Örneğin, kuzey yarımkürede yaşayan birine Aralık ayında mayo teklifleri gönderemezsiniz.
 • Sürükle ve bırak tasarım özellikleri, HTML bilgisi olmadan kolayca e-posta oluşturmanıza yardımcı olur ve tamamen özelleştirilebilir e-posta şablonları size çok zaman ve emek kazandırır.
 • Otomasyon araçları veya hazır otomasyon tarifleri ve tetikleyicileri, yalnızca ihtiyacınız olan kitleye doğru zamanda ulaşmanıza yardımcı olabilir. Tetiklenen e-posta kampanyaları sezgiseldir ve kullanıcının eyleminin doğal bir devamı gibi görünür.
 • Açılış sayfaları ve abonelik formları gibi potansiyel müşteri bulma araçları söylemeye gerek yok. Potansiyel müşterileri yolun her adımında yakalamanız gerekecek ve onları yalnızca normal web sitenizin sayfalarına yönlendiremez ve dönüşüm yollarını bulmalarını bekleyemezsiniz.
 • Yapay zeka ve makine öğrenimini uygulayan bir platform seçin. Bu şekilde, kitlenizle rezonansa giren içeriği ne zaman ve nasıl oluşturacağınızı bileceksiniz.

Bunlar, web sitenizi tanıtmanıza ve iş hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için kitlenizin seveceği ve alakalı bulacağı bir e-posta pazarlama kampanyası oluşturma konusunda en önemli işlevlerden ve özelliklerden bazılarıdır.

2. Listenizi Oluşturun

Bu bölüme, müşteri adayı oluşturmanın isteğe bağlı bir adım olmadığını söyleyerek başlayayım. E-posta listenizi oluşturmak ve budamak, hat boyunca anlamlı iletişim kurmanıza ve web sitenizin KPI'larını yönlendirmenize olanak tanır.

Web sitenizde bir bülten kayıt formu veya açılış sayfası oluşturarak başlayın. Sosyal medya profillerinizde e-posta kayıt sayfalarını tanıtabilir ve mevcut kitlenizi akranlarıyla paylaşmaya teşvik edebilirsiniz.

Bu, erişiminizi genişletir ve ürün veya hizmetinizle ilgilenme olasılığı daha yüksek olan tüketicileri çekersiniz.

Pop-up bülten kaydı, içeriğinizle etkileşimde bulunmak için en az birkaç saniye harcadığı için daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olabilir:

grid-untitled-21657178746.png

Bu, formun bir bülten ipucu aracılığıyla net bir fayda sağladığı gerçeğiyle birleştiğinde, kayıt oranlarınızı önemli ölçüde artırabilir. Ve elbette, kullanıcının görebileceği cazip bir CTA düğmesi tam orada.

 • Süper Pro İpucu: Kullanıcıyı istenen eyleme yönlendiren eyleme geçirilebilir fiiller kullanmayı unutmayın ve mümkün olduğunda kayıt formlarınıza ve açılış sayfalarınıza UGC'yi ekleyin. İncelemeler gibi sosyal kanıtlar eklemek, müşterilerinizin sizi sevdiği potansiyel potansiyel müşterileri gösterir ve bu da dönüşümlerinizi hızlandırabilir.

Çoğu e-posta servis sağlayıcısı, tek bir katılım yerine çift katılımlı kaydolma özelliğini kullanmanızı önerir. Çift katılım sayesinde, kullanıcınız gelen kutusuna e-posta adresini doğrulamasını isteyen bir e-posta alır.

Bu, botların, sahte e-posta adreslerinin ve yalnızca bir teşvik almak veya anlık meraktan abone olan dürtüsel potansiyel müşterilerin atılan e-postalarını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Listenizin, e-posta içeriğinizle ve web sitenizle ilgilenen kaliteli potansiyel müşteriler içerdiğinden emin olmanın en iyi yoludur.

E-posta listenizi oluşturmanın bir başka anahtarı da web sitenizde, sosyal medyanızda ve e-posta kampanyalarınızda tutarlı bir şekilde markalı içeriğe sahip olmaktır:

grid-untitled-31657178800.png

Müşteri adayı oluşturma araçları ve kurşun mıknatıslar, e-posta pazarlama bulmacasının diğer büyük parçalarıdır. Kullanımı kolay bir potansiyel müşteri oluşturma aracı seçin ve potansiyel müşteri mıknatısınızın (bir e-posta adresi sağlama teşviki) eyleme geçirilebilir fiillerle ve okuyucunun reddetmeyeceği bir teklifle dolu olduğundan emin olun.

Teşvikler, ücretsiz bir e-kitap veya indirim kodundan ücretsiz gönderime, ücretsiz aboneliğe, ekibinizdeki bir uzmanla bire bir görüşmeye veya yerel bir küçük işletmeden bir hediyeye kadar değişebilir.

Açılış sayfası formlarınızı kısa, sindirimi kolay ve kitlenin sahip olduğu gerçek bir sorunu çözme teklifini net tutun.

Bir açılış sayfanız veya kayıt formunuz olduğunda, ideal olarak potansiyel müşteri sayfanızın birden fazla sürümünü kullanarak tekrar test etme ve test etme zamanı gelmiştir. Kullanıcı deneyimini analiz etmek ve insanların sıkışıp kaldığı veya ilgisini kaybettiği alanları düzeltmek için ısı haritalarını kullanın.

Şimdi topladığınız veriler gelecekteki kampanyalar için faydalı olacaktır.

3. Segmentlere Ayırın ve Kişiselleştirin

Mümkün olan en iyi sonuçları verecek ilgili potansiyel müşterilerin bir listesini oluşturduğunuzu varsayalım. Şimdi, daha da iyi sonuçlar elde etmek için listenizi segmentlere ayırmanın ve kişiselleştirmenin zamanı geldi.

Segmentasyon ve kişiselleştirme, kitlenizin karşı koyamayacağı hedefli içerik sunma konusunda anahtardır. Buzzfeed'in bunu nasıl yaptığına bir göz atın:

grid-untitled-41657178854.png

Amaç, benzer ilgi alanlarına ve demografiye sahip kişileri bir araya getiren mantıksal kitle segmentleri oluşturmak ve ardından onlara özel ihtiyaçlarıyla alakalı içerik göndermektir. Müşteri adayı oluşturma ve e-posta pazarlama araçlarınız tarafından toplanan verileri inceleyerek segmentlerinizi geliştirebilirsiniz.

Kişiselleştirme, bu sürecin ikinci adımıdır ve işinize çok fazla gelir getirebilir. Kişiselleştirme çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak için özel alanlar kullanmanıza olanak tanıyan bir e-posta pazarlama platformuna yatırım yapın.

Özel alanlar, en yeni kişiselleştirme araçlarından biri olan dinamik içeriği kullanır. Dinamik içerik, e-posta dizisinin içeriğinin, e-postanızı görüntüleyen kişinin tercihlerine göre değiştiği anlamına gelir. Temel olarak, bu, bir kişinin içinde bulunduğu huni aşamasına veya hatta kaydolmadan önce web sitenizde görüntüledikleri sayfaya göre kişiselleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Verileriniz, hangi içeriğin hangi kullanıcıya gösterilmesi gerektiğini anlamanıza yardımcı olur, böylece dönüşüm hunisinin çok aşağısında veya ana ilgi alanlarından farklı bir konuda bulunan birine içerik göstermekten kaçınabilirsiniz. Bu, devre dışı bırakma ve spam olarak işaretlenmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Tabii ki, herhangi bir segmente herhangi bir kampanya göndermeden önce A / B testi yapmalısınız. Veriye dayalı içeriğin yerinde olma ve bu dönüşümleri kazanma olasılığı çok daha yüksektir.

Küçük İşletmeler için E-posta Pazarlama İpuçları

Artık segmentlere ayrılmış bir liste oluşturduğunuza ve kişiselleştirmeyi anladığınıza göre, açılan e-postaların nasıl yazılacağı ve gönderilecek en iyi pazarlama e-postası türleri hakkında konuşalım.

İlgi çekici e-posta konu satırları ve içeriği

Konu satırlarınız tamamen ilk izlenim bırakmakla ilgilidir. Çok fazla çaba sarf etmeden veya çok şifreli olmadan kullanıcının yararını gösterecek bir konu satırı oluşturduğunuzdan emin olun.

Şu konu satırı ipuçlarını deneyin:

 • Okuyucuya faydasını vurgulayın
 • Eyleme geçirilebilir ve değerli hale getirin
 • E-postayı açarak tam olarak ne alacaklarını bilmelerini sağlayın
 • Markada kalın
 • Şifreli olmaktan kaçının

Harika bir taktik, ilk etapta e-postayı tetikleyen sayfa veya eylem gibi görünecek, hissedecek ve ses çıkaracak bir konu satırı oluşturmaktır. Örneğin, bir alışveriş sepetini terk etme e-postası "Hey, sepetinizde bir şey unuttunuz" ve "Sizi gördüğümüz için çok mutluyuz!"

 • Süper Pro İpucu: Ne pahasına olursa olsun spam tetikleyici kelimelerden kaçının! "Tasarruf $$$" veya tamamen büyük harfler gibi ifadelerden uzak durun.

E-posta içeriğiniz söz konusu olduğunda, konu satırınızın adaletini yerine getirmelidir. Aksi takdirde, spam olarak işaretlenme veya bir sonraki iletide teslim edilebilirlik sorunları yaşama riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

Web sitenizin içeriğini ve trafiğini artırmak için kullanıcıyı A noktasından B noktasına ve nihayetinde CTA düğmenize yönlendiren fiillerle içerik oluşturun.

Ve her zaman hazırladığınız kampanya türlerine dikkat edin. Her kampanyanın, o kitleye ve nihai işletme hedefine yönelik benzersiz içeriği olmalıdır.

Web Sitenizi Tanıtmak için Temel E-posta Kampanyaları

Sizin ve kitleniz için en iyi şekilde çalışacak e-posta kampanyası türlerine karar vermeniz ve ardından bunları doğru kullanmanız gerekir.

Amaç elbette web sitenizi ve işinizi tanıtmak ve müşterilerinizi aşırı e-postalar, çok fazla satış konuşması veya alakasız içerikle rahatsız etmekten kaçınmaktır. KOBİ'ler tarafından kullanılan yaygın e-posta kampanyalarının örneklerine bakalım.

Hoş Geldiniz E-postası

Bu, kitle kaydınıza ve listenize katılma onayınıza göndereceğiniz ilk e-posta kampanyanız olmalıdır. Gördüğünüz gibi, hoş geldiniz e-postaları güçlü bir araçtır:

Aboneler hoş geldiniz e-postalarını bekler. Hedef kitlenizi web sitenize geri çeker ve içeriğiniz ve ürününüz veya hizmetiniz hakkında bilgi sahibi olurlar.

Ürününüzün başka bir kullanıcının sorununa nasıl akıllı bir çözüm sağladığını göstermek için hoş geldiniz e-postasına videolar veya yerinde referanslar ve öğreticiler eklemek akıllıca olacaktır.

Kullanıcının adının ötesine geçen kişiselleştirmeyi kullanın, ürünleri kapıdan çıkar çıkmaz tanıtmayın ve sorunlu noktalarını ele alarak okuyucuyla bir ilişki kurmaya başlayın.

Klasik Haber Bülteni

Bu e-posta, çok fazla soru sormadan kitlenizin dikkatini çeker.

Veri odaklı, değerli ve kitlenizin ihtiyaçlarıyla alakalı olduğu sürece, bülten içeriği, web sitesi trafiğini artırmak ve gelecekteki e-postaların açılmasını teşvik etmek için kitlenizi yeterince meşgul etmek zorundadır.

Bülteninizin amacı, hoş geldiniz e-postasındaki harika ilk izlenimi korumak ve üzerine inşa etmek olmalıdır.

Bülten içeriğinizin kitleniz hakkındaki anlayışınızı vurguladığından ve hedeflerinizi tanıttığından daha fazla ihtiyaçlarına uyduğundan emin olun. Bu bir saha e-postası değil ve satmak için burada değilsiniz. Bir e-posta bülteni kampanyasının amacı, eğlendirmek, bilgilendirmek ve beslemektir.

Yeniden İzleme E-postası

Kullanıcıların e-postalarınızla etkileşimde bulunmayı bırakması kaçınılmazdır. Bu, hepsinin daha iyi bir hizmet bulduğu veya onları geri kazanamayacağınız anlamına gelmez. Bazen sadece bir kopukluk olur ya da sizi neden ilk etapta ilginç bulduklarını unutmuşlardır.

Yeniden etkileşim e-posta kampanyasının günü kurtarabileceği yer burasıdır. "Hey, seni özlüyoruz!" konu satırı, satış konusu satırlarıyla dolu bir gelen kutusu arasında öne çıkmak için hile yapabilir.

Bu, işinizde gördükleri değeri ilk etapta hatırlamalarını sağlayacak ilgi çekici bir şeyi paylaşmanın zamanıdır.

Öğretici E-postası

Birincil amacınız web sitenizin içeriğini tanıtmaksa, bir öğretici e-posta hoş geldiniz ve işe alım mesajınız olabilir. Ayrıca, doğrudan satış yapmaya çalışmadan kullanıcılarınıza ürününüz veya hizmetiniz hakkında her şeyi öğretecek klasik bir bülten olarak da çalışır.

Bu e-postanın en büyük amacı, değerli, eyleme geçirilebilir ve gerçek yaşam senaryolarına dayanan içerik oluşturmaktır. Öğreticiler, uzmanlığınızı sergilemek ve gerçekten hoş karşılanacak şekilde içgörüler sunmak için harika bir yoldur.

Öğreticiler SaaS pazarlaması için özellikle yararlıdır, çünkü genellikle karmaşık yeni yazılımları kullanmak için yararlı ipuçları sunarlar.

Hedef kitlenizi bağlayacak, web sitesi trafiğini artıracak ve onları dönüşüm hunisinden aşağı taşıyacak bir referans videosu veya nasıl yapılır makalesi oluşturun.

Gönderme Sürelerinize Dikkat Edin

E-posta pazarlaması, kampanyalarınızı kitlenizin başka şeylerle meşgul olduğu zamanlarda gönderirseniz, web sitenizi etkili bir şekilde tanıtamaz.

Testlerden veri oluşturun ve hedef kitlenizin etkileşim kurma olasılığının en yüksek olduğu zamanda e-posta göndermek için kullanın.

Tabii ki, bir e-posta göndermek için en iyi zaman sektörünüze ve kitlenizin demografisine bağlıdır. Sizin için en uygun olanı görmeniz gerekecek. Ancak, bazı genel e-posta istatistikleri vardır:

 • Süper Pro İpucu: Hala emin değilseniz veya yeterli veriye sahip değilseniz, kitlenize her zaman sosyal medyada sorabilirsiniz. Bir anket oluşturucu kullanın ve sosyal medya kitlenizin ilgisini çekecek, ihtiyacınız olan cevapları alacak ve potansiyel olarak aynı anda daha fazla abone getirebilecek bir anket veya anket oluşturun.

Paket Servisi

E-posta pazarlaması, herhangi bir dijital pazarlamacının kitindeki en önemli araçlardan biridir, çünkü içeriğinizi ve web sitenizi alakalı, ilgilenen ve dönüşüm olasılığı daha yüksek kitlelere tanıtabilir.

Sadece bazı basit adımları kullanın, güvenilir ve sağlam bir e-posta pazarlama ve pazarlama otomasyon platformuna yatırım yapın ve trafiğinizin arttığını ve web sitenizin içeriğinin giderek daha popüler hale geldiğini görün.