Linkedin Ads İle Müşteri Adayı Oluşturma - Source Software
bekleyin
×
Linkedin Ads İle Müşteri Adayı Oluşturma

LinkedIn Ads 

Linkedin Ads, hedeflenen potansiyel müşteri oluşturmak için mevcut en etkili araçlardan biridir. Çerezlerin olmadığı bir dünyaya girerken kitlelerin rıza üzerinde daha fazla kontrole sahip olmasıyla, kitle verilerini beslemek artık her zamankinden daha önemli. İşletmeler artık kullanıcılarına değer temelli deneyimler sunmak ve izleyicileriyle konuşan alakalı içerikler oluşturmak için daha fazla çalışmak zorunda kalıyor.

Bu makalede, işletmelerin potansiyel müşteri bulma reklamlarında kitleleri çekmeye ve daha kaliteli potansiyel müşteriler elde etmeye yardımcı olmak ve işletmelerini uzun vadeli başarıya hazırlamak için kullanabilecekleri en iyi stratejiler ve taktikler ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

grid-linkedin-app1657693672.png

Potansiyel Müşteri Bulma için Linkedin Reklamlarını Kullanmanın Avantajları

Linkedin Ads neden diğer reklam ağlarından üstündür? İstenilen kullanıcı niyeti zaten orada olmamaktan daha sıktır. Bireyler, sektörlerindeki en son bilgilerden haberdar olmak için bu platforma giriş yapar. Şirketiniz ihtiyaçlarına çözümler sunuyorsa, Linkedin dikkatlerini çekecek ortamdır.

 

Değer Değişimi - Kullanıcılara Daha Fazlasını Sunun

Hedef kitlelerinizin dikkatini çeken reklamlar oluşturun.

Potansiyel müşteri bulma reklamlarınızı bir işlem olarak değerlendirin. Bir şeyi geri almak için karşılığında bir şey sunmalısınız. Hedef kitlenizi satış odaklı altyazılar yerine ilginç, eğitici veya ilham verici içeriklerle ikna edin. Ayrıca, markanızın konuşma yetkisine sahip olduğu, bu ürünü veya hizmeti satmadan içerik oluşturmanız gerekir.

grid-objective-choice1657693741.png

İçeriğinizi Paylaşın

"İçerik Kraldır", hepimizin defalarca duyduğu ve Linkedin Ads ile blog yazılarında olduğu kadar alakalı olan bir ifadedir. Aşağıda, Linkedin Ads için en iyi içerik uygulamalarının bir listesini bulabilirsiniz:

  • Sponsorlu içerik, görüntülerle daha iyi performans gösterir
  • Güçlü harekete geçirici mesaj ifadeleri ekleyin
  • Hedef kitlenizi çekecek ifadeleri seçin
  • Bu güven oluştururken tutarlı olun

 

Eylem Çağrısı Fırsatları

Net bir harekete geçirici mesaja (CTA) sahip olmak, başarılı bir potansiyel müşteri bulma kampanyasının en önemli yönlerinden biridir; aksi takdirde; kullanıcılar sadece bilgilerini doldurmaz. Linkedin kampanyalarından en iyi şekilde yararlanmak için, CTA'nızın birincil hedefinizle uyumlu olduğundan ve aşırı karmaşık olmadığından emin olmanız gerekir.

 

Uygun bir reklam biçimi seçin

grid-ad-format1657693806.png

Linkedin kampanya yöneticisinde seçebileceğiniz beş reklam biçimi vardır: Tek resim reklam, dönen reklam, video reklam, mesaj reklamı ve konuşma reklamı.

Potansiyel müşteriler oluşturan cazip reklamlar oluşturmak için Linkedin Ads için aşağıdaki en iyi uygulamaları öneririz.

Beş Reklam Biçimi En İyi Uygulaması:

  1. Tek resim reklamlar – Resme bazı metinler eklemenizi öneririz, ancak alanı aşırı doldurmamaya dikkat edin. Metnin basit olduğundan ve beyaz alanın hala mevcut olduğundan emin olmak istersiniz.

  2. Dönen reklamlar: Cazip ve ilgi çekici bir reklam oluşturmak için 3 ila 5 kart kullanın. Ayrıca, reklam verenleri her kutucuk için AIDA modelini izlemeye teşvik ediyoruz. AIDA modeli Farkındalık, İlgi, Arzu ve Eylem anlamına gelir.

  3. Video reklamlar- Video reklamlarda, daha iyi etkileşim oranları için videoyu 30 saniyenin altında tutmak en iyi uygulamadır. Ayrıca, ilk 5 saniyenin kullanıcıyı izlemeye devam etmek için bir kanca veya ilginç içerik içerdiğinden emin olmak istersiniz.

  4. Mesaj reklamları- Mesajın daha kişisel görünmesini sağlamak için bir profil resmi veya logo ekleyin. Ayrıca, kullanıcıların adı veya şirketi gibi kişiselleştirmeyi de kullanın.

  5. Konuşma reklamları: Alakalı içeriğe veya web sitesi sayfalarına bağlantılar içeren birden fazla CTA düğmesi oluşturun. Mesaj başına en fazla 5 CTA düğmesi seçebilirsiniz.

 

Lead Gen Formlarını Kullanın

Potansiyel Müşteri Oluşturma Formlarını reklam kreatiflerinizle birlikte kullanarak, bir kullanıcının Linkedin platformundan ayrılmasını ve genellikle manuel olarak doldurulmasını gerektirdiğinden, bir web sitesinde bulunan formlarla ilgili ana engeli ortadan kaldırırsınız. Linkedin Lead Gen Forms bunun yerine, bir düğmeye tıklayarak formu potansiyel müşteri verileriyle otomatik olarak doldurur, bu da kullanıcının ilgisini kaybetme şansını azaltır ve genellikle dönüşüm oranlarını artırır.

Linkedin Lead Gen formlarını CRM veya e-posta pazarlama yazılımınızla da entegre edebilir, böylece tüm potansiyel müşteriler yazılımınıza beslenir. Bu sadece gelen potansiyel müşterilerin üstünde kalmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda potansiyel müşterilere e-posta yoluyla ilgili içeriği gönderdiğiniz ve bunları satış hunisinde beslediğiniz kurşun mıknatıs hunileri oluşturmanıza da olanak sağlayacaktır.

 

Belirli Kitleleri Hedefleme

Linkedin Ads, iş unvanı, şirket adı, sektör, kıdem ve daha fazlasına göre en uygun bireyleri hedeflemek için profesyonel demografik verileri kullanmanıza olanak tanır. Dönüşüm sağlayan kitleler oluşturmak için kullanılabilen tüm uygun segmentasyon araçlarını kullanın. İyi hedeflenmiş bir kampanya, daha kaliteli potansiyel müşterilere ve daha yüksek bir reklam harcaması getirisine (ROAS) yol açabilir.

Ayrıca, Linkedin Insights Etiketinin web sitenize yüklendiğinden emin olmak istersiniz. Bu kullanışlı araç bir kod parçasından oluşur ve güçlü yeniden hedefleme kitleleri ve benzer kitleler oluşturmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, Linkedin kampanyalarından elde edilen dönüşümleri izlemede çok önemli bir araçtır.
İstatistikler Etiketinin uygulanması için geliştiricinin desteği gerekebilir, ancak bazı CMS'lerde kod girişi gerektirmeyen uygulamalar ve entegrasyonlar bulunur.

grid-audiences1657693919.png

Kampanya Performansını Ölçme

Linkedin'deki reklamlarınızdan elde edilen web sitesi dönüşümlerini ölçmek için dönüşüm izlemenin yanı sıra kampanyalarınızı optimize etmek için yerleşik analizlerden yararlanın. Linkedin'de ölçebileceğiniz birçok metrik vardır, ancak potansiyel müşteri oluşturmaya odaklandığınızda, tamamlanan kayıtların, indirmelerin veya satın alımların sayısını takip etmek isteyeceksiniz, bunlar şunları içerir:

• Dönüşümler• Dönüşüm oranı
• Dönüşüm
başına maliyet• Potansiyel müşteri sayısı• Potansiyel müşteri
başına maliyet

• Gösterimler ve Erişim

Ayrıca, kampanyanızın başarısının bütünsel bir görünümünü elde etmek için LinkedIn Campaign Manager bölümündeki verileri Linkedin Insights Etiketindeki verilerle birleştirebilirsiniz. İstatistikler Etiketi ile, dönüşümleri internet sitenize göre ayarlayabilir ve bir kullanıcının potansiyel müşteri bulma reklamınıza tıkladıktan sonra internet sitesinde form gönderip göndermediğini öğrenmek için bunları takip edebilirsiniz.

Linkedin, çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmak, içerik paylaşmanıza ve yeni potansiyel müşterilerle ilişkiler kurmanıza olanak tanıyan mükemmel bir araçtır. İşletmenizle etkileşimi artırır ve sizin için yeni fırsatlar yaratır.

Sosyal medya reklamlarınızla ilgili destek arıyorsanız, iletişime geçtiğinizden emin olun.