Küçük İşletmeler Için İsteğe Bağlı Uygulama Geliştirme - Source Software
bekleyin
×
Küçük İşletmeler Için İsteğe Bağlı Uygulama Geliştirme
Bir nesil önce, evden çalışabilmek duyulmamış bir şeydi. İsteğe bağlı uygulamalar ve internet erişimi ile artık her zamankinden daha fazla insan için mümkün. İsteğe bağlı uygulamalar, şirketlerin tam zamanlı çalışanları işe almadan veya maliyetli altyapıya yatırım yapmadan hizmet sunmalarını kolaylaştırarak bugün çalışma şeklimizi değiştirdi. Bu sadece girişimciler için yeni fırsatlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yönetim kurulundaki işletmeler için maliyetleri ve giderleri de azaltır.
 
Evden çalışma konusu bu makalenin kapsamı dışında olsa da, gelecekte bu konuda daha fazla yazacağız. Bu arada, İsteğe bağlı uygulamalara odaklanacağız.
 
Mevcut ekonominin birçok sorunu var, ancak en önemlisi insanlara nasıl iş bulacağınızdır. Bu sorun yıllardır tartışılıyor ve şimdi ufukta yeni çözümler var. İsteğe bağlı uygulamalar, bir çalışanın uzak ve proje odaklı olduğu, giderek daha fazla konsere dayalı bir ekonomide çalışmanın daha esnek bir yolunu sunar.
 
İsteğe bağlı ilk üç uygulamayı düşünüyorsanız, Postmates, Uber ve Lyft'i uygulama geliştirme gibi düşünüyor olabilirsiniz. Her üçü de isteğe bağlı uygulamaların hayatımızı nasıl değiştirdiğinin harika örnekleridir. Çoğu insanın bilmediği şey, onlar gibi yüzlerce kişi daha olduğudur! Bu uygulamalar aracılığıyla yiyecek teslimatından kuru temizleme hizmetlerine kadar her şey mevcuttur. Ve talep üzerine oldukları için, asla sırada beklemek veya herhangi bir yere gitmek zorunda kalmayız! Ve evet, hayalinizdeki uygulama bile çevrimiçi olabilir ve minimum çabayla başarı bulabilir.
 
Bugünkü yazımızda 3 ana konuya odaklanacağız. Ağırlıklı olarak:
  • İsteğe Bağlı Uygulama nedir?
  • İsteğe Bağlı Uygulama Nasıl Oluşturulur?
  • İsteğe Bağlı Uygulamaların Avantajları Nelerdir?
Öyleyse daha ne bekliyoruz, hadi başlayalım!
İsteğe Bağlı Uygulama Nedir?
İsteğe bağlı uygulama, müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için müşterileri işletmelere veya hizmet sağlayıcılara bağlayan bir mobil uygulamadır.
 
Müşteri sadece konumunu girer ve daha sonra işletmenin çalışanlarından biri tarafından gerçek zamanlı olarak sağlanan bir ürün veya hizmet talep eder. İsteğe bağlı uygulamalara yönelik eğilim, teknoloji onları tüketicilere daha erişilebilir hale getirdiği için giderek artmaktadır.
 
Bunlar bir kolaylık faktörüdür çünkü kullanıcıların evlerinden çıkmadan ihtiyaç duydukları şeyle bağlantı kurmalarına izin verirler.
 
Bu uygulamaların çoğu, siparişinizi izlemenize izin verir, böylece ne zaman geleceğini bilirsiniz ve hatta bazıları nakit veya kart kullanmak zorunda kalmadan uygulama üzerinden ödeme yapmanıza izin verir.
 
Acıktıysanız kötü havalarda dışarı çıkma konusunda endişelenmenize gerek kalmaması güzeldir çünkü size yiyecek getirecek bir uygulama vardır.
 
İsteğe bağlı uygulamalar, müşteri deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Onlarla, müşteriler akıllı telefonlarında sadece birkaç dokunuşla birinin evine veya ofisine bir yolculuktan çamaşırhane hizmetlerine ve daha fazlasına kadar her şeyi talep edebilirler.
 
İsteğe bağlı uygulamalar, işletmelere ve hizmet sağlayıcılara, ürün ve hizmetlerine hemen ihtiyaç duyan müşterilere erişim sağlar.
 
Bunu bir kenara bırakarak, şuna odaklanalım:
İsteğe Bağlı Uygulama Nasıl Oluşturulur?
Kendinize "İsteğe bağlı bir uygulamayı nasıl oluşturabilirim?" diye soruyor olabilirsiniz. Şanslısınız çünkü sizin için cevabımız var. İsteğe bağlı uygulamanızı oluşturmak göründüğünden çok daha kolaydır.
 
Ama aynı zamanda ne yaptığınızı bilmiyorsanız biraz zor bir iştir. Neyse ki sizin için bu makaleyi okuyorsunuz. Yani, her şey yoluna girecek.
 
İşte yapmanız gerekenler.
Hedef Kitlenizi Araştırın
İlk olarak, hedef kitlenizi araştırın. Bu uygulamayı büyük olasılıkla ne tür bir kişi kullanacak? Acı noktaları nelerdir? Hedef kitlenizi araştırmak, mobil cihazlarından ne istediklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını bilmek için çok önemlidir.
Temel Özelliklerinizde Beyin Fırtınası Yapın
Hedef kitlenizin sorunlarını anladıktan sonra, artık uygulamanızın temel özelliği hakkında beyin fırtınası yapmanın zamanı geldi. hatırlamak. Bunlar, hedefinizin özel sorununu çözecek özelliklerdir.
 
Hizmetlerinden memnun kalmak için ihtiyaç duyacakları tüm özellikler üzerinde beyin fırtınası yapın. Bu aynı zamanda bizi uygulamanız için hangi platformların çalışacağını belirleyen bir sonraki bölüme götürür.
Doğru Platformu Bulma
Adından da anlaşılacağı gibi, hangi platformun arenanız olacağına karar vermeniz gereken yer burasıdır. Hangi platformu seçeceğiniz, hedef kitlenizin nerede olduğuna bağlı olacaktır.
Geliştiricileri İşe Alın
Biliyoruz, biliyoruz. Çoğu şirket bu kısımda biraz gıcırtılı olma eğilimindedir. ancak bu yüzden çoğu şirketin güçlü isteğe bağlı uygulamaları yoktur. Kaliteli uygulamalar istiyorsanız, İsteğe bağlı uygulama geliştiricilerini işe almak için de bütçe ayırmanız gerekir.
Bu kısmı yoldan çıkararak, makalemizin en kısa bölümüne odaklanalım.
İsteğe Bağlı Uygulamaların Avantajları Nelerdir?
İsteğe bağlı uygulamalara yatırım yaptıktan sonra işletmenizin elde edebileceği birçok avantaj vardır. İşte 3 avantajın bir listesi:
  • Daha Yüksek Karlar: İsteğe bağlı uygulama, müşterileri hareket halindeyken ücretlendirme olanağı sağlar. Bu, karlılığı artırır ve zaman sınırı olmadığı için onları daha fazla harcamaya teşvik eder.
  • Daha Fazla Ölçeklenebilirlik: İsteğe bağlı bir uygulamanız olduğunda, satışlar artmadan önce envanter satın almanıza veya oluşturmanız gerekmez; Bu teknolojiyle, işletmeler sadece hayatta kalamaz, aynı zamanda gelişir!
  • Geliştirilmiş Müşteri Hizmetleri: Bu iki yönlü bir avantajdır. Geliştirilmiş müşteri hizmetleri, kendi şirketinizin iş akışını optimize ederken müşteriyi elde tutma, sadakat ve markanızı geliştirir.
  • Son
    İsteğe bağlı uygulamalar daha önce küçümsenmiş olabilir, ancak kesinlikle dünyadaki hızlarını artırıyorlar. Tek soru, bu başarı trenine ne zaman katılacağınızdır.