Bulut Sağlayıcıları AWS, Azure ve Google Cloud Platform'a Genel Bakış - Source Software Bilişim
×
Bulut Sağlayıcıları AWS, Azure ve Google Cloud Platform'a Genel Bakış

Bir bulut barındırma modelinin avantajları, geleneksel bir veri merkezinin avantajlarından daha ağır basar. Bulut barındırma, işletmelere daha ucuz depolama ve bilgi işleme erişim sağlarken, aynı zamanda gerektiğinde ve gerektiğinde ek güçle donatır. Bir bulut platformuna geçmek, şirketlerin sürekli gelişen bir altyapıya sahip oldukları ve geliştiricilerin gelişime odaklanmak için serbest bırakıldıkları anlamına gelir.

Bulut sağlayıcılarından neler sunuluyor?

Bulut bilişimin ilk endişeleri, Amazon, Microsoft ve Google tarafından, dünyanın en büyük işletmelerinden bazılarının verilerini işlemek için güvenlik ve veri egemenliğini artırdıkları için yatıştırıldı. Bulut satıcıları, modern işletmelerin sahip olduğu talepleri karşılayacak hizmetler sunmak için sürekli olarak gelişmektedir.

Source Software gibi teknik odaklı bir ajansla işbirliği yapmanın gücü, tüm bulut barındırma hizmetlerini melezleştirebilmenizdir. İşletmeniz için mükemmel çözümü oluşturmak için üçüyle de entegre olmak mümkündür. Her sağlayıcıdan en iyi özellikleri seçebilir ve kendi ısmarlama paketinizi oluşturabilirsiniz.

AWS (Amazon Web Services)

 • Pazar payı açısından lider bulut sağlayıcısı
 • Netflix, Airbnb ve Expedia gibi teknoloji şirketlerini destekler
 • Linux gibi üçüncü taraf entegrasyonlarını destekler
 • En yüksek sayıda endüstri standardı uyumluluk sertifikasına sahiptir
 • AWS, potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için önemli miktarda bilgiye ihtiyaç duyar
 • Kullandıkça öde özellikleri, bir işletmenin ölçeğini artırırken veya AWS'den ek destek gerektiğinde önemli maliyetler oluşturabilir
 • AWS, kurumsal desteğin müşterilerin genel AWS faturasına %10 primle eklenmesini gerektirir

AWS, 12 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir ve sağlam bir araç, ürün ve hizmet yelpazesi sunan son derece başarılı ve popüler bir sağlayıcıdır. AWS, bilgi işlem gücüne, veri depolamaya kolay erişim sağlamasıyla dikkat çekmektedir ve fiyatlandırma da rekabetçidir. Depolama, miktar ve türe göre maliyetle özelleştirilebilirken, destek ücretleri aylık kullanıma dayalıdır ve çok fazla yardıma ihtiyaç duymayan kuruluşlar için idealdir. Son Amazon re: invent 2018 konferansında, AWS'nin hibridizasyon söz konusu olduğunda Microsoft'u yakalamak istediği ve kullanıcılar için hayatı kolaylaştırmak için çok sayıda yeni özellik duyurduğu açıkça belirtildi.

İlginç bir şekilde, Amazon Outpost'u re: invent'te duyurdular ve AWS hizmetlerini şirket içi tesislere getirerek aynı araçlara, donanımlara ve işlevlere sahip gerçekten tutarlı bir hibrit deneyim sağladılar.

AWS bulut platformu, saniyeler içinde sunucu satın alabilen bireyler ve start-up'lar için ücretsiz bir hizmet katmanı sunar. 15 yılı aşkın kurumsal deneyime sahip geliştiriciler, destek için Amazon'daki uzmanlara da güvenebilirler.

Source Software, tüm avantajlardan ve doğru kurulumdan yararlanabilmeniz için AWS Danışmanlığı sunar. Ekibimiz, işletmeniz için en uygun kurulumu seçmek üzere AWS'nin ve diğer bulut satıcılarının temel özelliklerini seçmenize de yardımcı olabilir.

 

Azure (Microsoft Bulut)

 • Tüm özellikler
 • Sanal makineleri uygun ölçekte dağıtma ve yönetme
 • Saniyeler içinde kapasitede üretin ve bilgi işlem yapın
 • Kullanıcı dostu - mevcut sisteminizi ve süreçlerinizi kolaylıkla entegre edin
 • Kullanılan miktara bağlı sabit depolama maliyetleri
 • Maliyetleri önceden bilmek için teknik destek planlarının seçimi
 • Azure hizmetleri veri aktarım ücretlerine tabidir ve bir destek hesabı için ödeme yapmanız gerekir
 • Veriler uluslararası olarak barındırıldığından, yasal veri barındırma kısıtlamalarının yürürlükte olduğu sektörler için Microsoft'tan doğrulama yapılması gerekecektir

Azure, bulut bilişim pazarında AWS kadar uzun süredir faaliyet göstermiyor, ancak yedi yıl boyunca ayaklarını masanın altına sokmaları için hala çok zaman var. Aslında, Microsoft, boşluğu kapatmak için mevcut şirket içi özellikleri Bulut'a getirmiştir. Azure, sorunsuz bir şekilde eşitlendiği için Microsoft 365 kullanıcıları için tercih edilen bir seçimdir ve Azure, bulut ile şirket içi arasında hibridizasyon söz konusu olduğunda her zaman en önden öncülük etmiş ve bu da AWS'yi tekliflerini hızlandırmaya itmiştir.

Azure, açık kaynaklı yazılım desteği de dahil olmak üzere bir dizi özellikle birlikte gelir, bu nedenle bu platformu diğerlerine göre kullanmak, mevcut Microsoft araçlarıyla kolayca tümleştirildiği için sadık Microsoft kullanıcılarına fayda sağlayacaktır.

Kurulum birkaç dakika içinde gerçekleştirilebilir ve rakiplerinin aksine, hem Windows hem de Linux'u destekleyebilir ve sunucu uygulamalarını dağıtmaya hazır olarak yapılandırılmış olarak gelir. Sağlam bir SaaS bulut çözümü olarak Azure, özellikle SAP sistemleri için bir bulut barındırma çözümü olarak hem küçük hem de büyük şirketler için uygundur.

 

Google Cloud Platform

 • Platform, Nesnelerin İnterneti ürünlerini piyasaya sürmek isteyenler için uygundur
 • Veri analizi ve makine öğrenimine ihtiyaç duyanlar için ideal
 • Kendini güvenliğe adamış 500'den fazla çalışan – güvenli korumalarına güvenin
 • Yüksek düzeyde bilgi işlem, depolama, ağ ve veritabanları
 • Mobil uygulama geliştiricileri App Engine ürünüyle ilgilenecektir
 • Geliştiriciler için sayısız hizmet
 • IaaS pazarına en son girenler, rekabetin sunduğu özelliklerden yoksundur.
 • İsterseniz GCP'den taşınması zordur ve çoğu özellik Google öğretisine dayanmaktadır, bu nedenle müşteriler için sanal makineler üzerinde kontrol yoktur

Google Cloud Platform, her boyuttaki işletmeye eksiksiz bir ürün ve hizmet yelpazesi sunar. Geliştiricilere bilgi işlem, depolama, büyük veri ve makine öğrenimi yeteneği sağlayabilir, bu nedenle çoğu kuruluş için bir seçenek olarak cazip olacaktır. Veri yönetimi söz konusu olduğunda en iyi seçimdir, bu nedenle temel ihtiyaçlarınız veriler etrafında dönerse, Google uygun bir bulut sağlayıcısı olacaktır.

Google, veri analizi ve depolama segmentasyonunda büyük bir güce sahipken, GCP de diğer tüm Google hizmetleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olur. Google, en gelişmiş makine öğrenimi ürünlerini ve hizmetlerini sunarken, sözleşmeler de piyasadaki diğer seçeneklerden çok daha esnektir. App Engine ürünü, uygulama geliştiricilerinin sunucuyla uğraşmaya gerek kalmadan uygulamalar oluşturmasına olanak tanır.

Google Cloud Platform kendisini çok müşteri dostu olarak konumlandırdı. Ücretsiz bir hizmet katmanı sunarlar ve platforma uzun vadeli taahhütte bulunmanız durumunda - liste fiyatlarını% 80'e kadar azaltabilecek paketler mevcuttur.

 

Birden fazla bulut sağlayıcısı kullanarak, hibrit seçenek

Birçok kuruluş, farklı kullanım örnekleri için kuruluşlarında birden fazla bulut hizmeti kullanmayı tercih eder. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, ulaşmak isteyebileceğiniz hedefler, her bulut hizmeti sağlayıcısının en iyi özelliklerinden yararlanarak en iyi şekilde sunulabileceğinden, dikkate alınması gereken bir husus olabilir.

Başka bir neden, yasa veya yönetmeliğin verileri belirli bir yerde saklamanızı gerektirebileceği veri egemenliğini içerebilir. Bu tür bir strateji, Azure veya AWS'nin diğer bulut bilişim özelliklerinden yararlanırken Google Cloud Platform'dan büyük veri analizi gibi her bulut platformundan en iyi özellikleri elde etmenizi sağlayabilir.

Birden fazla satıcının kullanılmasında sorunlar olabilir. BT personelinin birden fazla bulut platformunda uzmanlığa sahip olması gerekecektir, ancak daha önce de belirtildiği gibi, Source Software her platform arasındaki mekanizmalardan en iyi şekilde yararlanmaya yardımcı olabilir.

 

Doğru bulut sağlayıcısını seçme

İşletmeniz için bir Bulut Sağlayıcısı seçmek büyük bir karardır ve hafife alınması gereken bir karar değildir. Hangi hizmetlerin ve avantajların ihtiyaçlarınıza uygun olacağı konusunda mümkün olan en iyi tavsiyeyi aldığınızdan emin olmak için BT uzmanlarına danışmak en iyisidir.

Fiyatlandırma farklılıkları minimumdur ve esasen tüm bulut satıcıları çok benzer bir hizmet sunmaktadır. Hedeflerinizi ve gereksinimlerinizi göz önünde bulundurabilecek bulut bilişim sektörü uzmanlarına danışmalısınız. Bazıları için hibrit bir karışım en iyi çözümdür, diğer yandan tek bir satıcı cevap olabilir.

İster zaten bir bulut sağlayıcısıyla çalışıyor olun, ister sizin için yeni olsun, Source Software mevcut BT kurulumunuzu değerlendirecek ve işletmeniz üzerinde en olumlu etkiye sahip olacak bulut bilişim ürünlerini önerecektir.

Blog Ara

Hizmetler

Web Tasarım

Oyun Geliştirme

Mobil Uygulama Geliştirme

Arama Motoru Opti̇mi̇zasyonu

E-Ticaret Geliştirme