Kategori: Gelişme - Source Software
×
oyun geliştirme

Mobil Oyun Geliştirmenin Maliyeti Ne Kadardır?

Oyunlar her zaman dünyanın dört bir yanındaki insanlar için en iyi eğlence biçimlerinden biri olmuştur. Hangi yaş grubuna ait olurlarsa olsunlar, her zaman tadını çıkarabilecekleri bir sürü oyun olmuştur. Oyun geliştirmenin karmaşıklığı, mobil oyun geliştirme maliyetini etkileyen bir diğer önemli faktördür. Bazı oyunlar çeşitli yüksek profilli oyun özelliklerine ve grafiklerine ihtiyaç duymayabilir, bu nedenle bu tür oyunları geliştirmek çok pahalıya mal olmayabilir, ancak diğer çeşitli oyunlar zengin grafikler, ses entegrasyonu ve oyun geliştirme maliyetini artırabilecek çok daha fazlasını gerektirir.

Ionic Vs Xamarin: 2022'De Çalışmak İçin En İyi Hangisi

Ionic Vs Xamarin: 2022'De Çalışmak İçin En İyi Hangisi

Uygulama geliştiricisi olmak kolay bir iş değildir. Trend olan her teknolojiyle güncellenmeli ve teknolojileri proje gereksinimlerinize göre akıllıca seçmelisiniz. Her yeni teknolojide, her zaman bir soruyla sonuçlanırsınız: Hangisini kullanmalısınız, React Native veya flutter, Flutter veya Swift, Ionic veya Xamarin? Hangisi uygulama geliştirmenizi kolay ve hızlı hale getirebilir. Bu konuda endişelenmeyin; bizimle olduğunuz sürece güvendesiniz. Size gelişmekte olan her uygulama geliştirme teknolojisinin ayrıntılı bir karşılaştırmasını vereceğiz. Önceki bloglarımızda React Native veya flutter, Swift veya Dart karşılaştırmasına göz atabilirsiniz. Bu nedenle, bugün İyonik ve Xamarin arasındaki karşılaştırmayla ilerleyeceğiz. Ionic ve Xamarin: Uygulama Geliştirme için Hangisini Seçmeli?

Oyun Geliştirme Için Unity 3D'yi Seçmenin En Önemli Nedenleri

Oyun Geliştirme Için Unity 3D'yi Seçmenin En Önemli Nedenleri

Eğlence endüstrisi söz konusu olduğunda, hiçbir şey oyunlardan daha ünlü değildir. Oyun türleri sadece basit bulmaca oyunlarından Metaverse tabanlı oyunlara kadar farklı olabilir. Bir oyun geliştirmek kolay bir şey gibi görünse de oyunun gelişimini etkileyen çeşitli faktörler bulunuyor. Tüm oyun geliştirme, doğru oyun geliştirme motorunu seçen bir şeye bağlıdır. Oyun motoru söz konusu olduğunda, oyun geliştiricilerinin aralarından seçim yapabileceği birden fazla seçenek vardır. İstatistiklere göre, oyun geliştiricilerinin % 61'i her şeyden önce Unity oyun motorunu seçiyor. Oyun geliştirme şirketlerinin neden Unity'yi diğer oyun motorlarına kıyasla tercih ettiğini görelim.

Web Uygulaması Geliştirmek Için 9 Adım

Web Uygulaması Geliştirmek Için 9 Adım

Günümüzde internet, interneti en uygun şekilde yükseltmenin tüm yollarını açmıştır. İnternet, işletmelerin hızla büyümesine yardımcı oluyor. Minimum yatırımla işletmeler, hedeflenen kitlenin çoğuna internetin yardımıyla kendi başlarına ulaşıyorlar çünkü bu tür bir potansiyele sahip. Ayrıca, nişan-organik olanı oluşturmada önemli ve yararlıdır. Size bir web uygulamasının hem sunucu tarafı hem de istemci tarafı komut dosyasının birleştirilmesi olduğunu söyleyeyim. Bu ikisinin ne yapması gerektiğini merak ediyor olmalısın? Sunucu tarafı betiği PHP, ASP gibi programlama dillerinde yazılmıştır. İstemci tarafı komut dosyası, JavaScript ve HTML kullanarak kullanıcının analizini göstermektir. Artık web uygulamasının ne işe yaradığını biliyorsunuz, ne yaptıkları hakkında da bir fikriniz olmalı. Bunu da not edelim.

Küçük İşletmeler Için İsteğe Bağlı Uygulama Geliştirme

Küçük İşletmeler Için İsteğe Bağlı Uygulama Geliştirme

Bir nesil önce, evden çalışabilmek duyulmamış bir şeydi. İsteğe bağlı uygulamalar ve internet erişimi ile artık her zamankinden daha fazla insan için mümkün. İsteğe bağlı uygulamalar, şirketlerin tam zamanlı çalışanları işe almadan veya maliyetli altyapıya yatırım yapmadan hizmet sunmalarını kolaylaştırarak bugün çalışma şeklimizi değiştirdi. Bu sadece girişimciler için yeni fırsatlar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yönetim kurulundaki işletmeler için maliyetleri ve giderleri de azaltır. Evden çalışma konusu bu makalenin kapsamı dışında olsa da, gelecekte bu konuda daha fazla yazacağız. Bu arada, İsteğe bağlı uygulamalara odaklanacağız. Mevcut ekonominin birçok sorunu var, ancak en önemlisi insanlara nasıl iş bulacağınızdır. Bu sorun yıllardır tartışılıyor ve şimdi ufukta yeni çözümler var. İsteğe bağlı uygulamalar, bir çalışanın uzak ve proje odaklı olduğu, giderek daha fazla konsere dayalı bir ekonomide çalışmanın daha esnek bir yolunu sunar.

nextjs

Next.js'de SSR vs SSG – CTO'lar ve geliştiriciler için pratik bir genel bakış

İlk olarak, JavaScript'i aldık. Sonra Tek Sayfa Başvurularımız oldu. Sonra, biz var ... baş ağrısı. Bunun nedeni, güzel ve son derece etkileşimli web uygulamalarımızın yavaşlaması ve hem arama robotlarını hem de insanları etkileyen bir dizi kullanılabilirlik sorunundan geçmesidir. Geliştiriciler çılgınca çözümler aradılar. Sunucu Tarafı İşleme ve Statik Site Oluşturma çözüm mü? Öğrenmek için, en popüler SSR / SSG çerçevelerinden biri olan Next.js'a bir göz atalım. Yazılım geliştirme dünyasında o kadar çok süslü moda kelime var ki, gerçekten isteseydim, tüm makaleyi yazılım teknolojisi ve iş dünyası arasındaki kavşakta bulunan güzel terimlerin uzun bir listesinden başka bir şeyle dolduramazdım.