Kategori: Teknik - Source Software
×
wp vs craft

Craft vs WordPress

WordPress, 60 milyondan fazla web sitesi oluşturdu ve onu dünyanın en popüler İçerik Yönetim Sistemi (CMS) haline getirdi. CMS pazar payının yaklaşık üçte birine sahiptir, rakiplerinden önemli ölçüde daha fazladır. Bununla birlikte, bu mutlaka en iyisi olduğu anlamına gelmez, çünkü WordPress güvenlik ihlalleri, basit şablonlar ve verimsiz kod gibi sorunlarla iyi bilinir. WordPress'in popülaritesi, başlangıçta web sitesinin her bir parçası için özelleştirilmiş profesyonel geliştiriciler tarafından tasarlanan web siteleri ile yalnızca önceden oluşturulmuş bir tema yüklemiş biri arasında ayrım yapmayı zorlaştırır. Bununla birlikte, daha iyi performansa sahip sağlam web siteleri kullanıcılar arasında daha iyi bir izlenim yarattığı için bu farklılıklar zamanla daha belirgin hale gelir.

uygulama yazılım

Uygulama Yazılımının Önemi

Uygulama yazılımı geliştirme, son kullanıcıların tek veya birden çok görevi yerine getirmesine yardımcı olur. İşletmeler, uygulama yazılımının yardımı olmadan bile iyi çalışabilir, ancak uygulama yazılımının entegrasyonu olağanüstü sonuçlar verebilir. Hepimiz Microsoft Excel, Word, Powerpoint ve benzerlerini kullandık, değil mi? Denklemdeki toplam toplamı uyguladıktan sonra yaşayan en zeki insan gibi hissettiğimiz hayatımızın altın zamanından bahsediyoruz. Günlük işlerimizi yönetmek için uygulama yazılımına bağlı olmaya başladığımız zamandı.

Node.js

Node.JS Kılavuzu

Kötü yapıldığında, Node.js'de oturum açmak, (sıkılmış) bir geliştiricinin önemsemesi gereken şeylerin sayısına katkıda bulunan bir sıkıntıdan biraz daha fazlasıdır. Doğru yapıldığında, kodlamadan hata ayıklamaya, yeni özellikler için planlamaya kadar geliştirmenin her aşamasında önemli ve son derece kullanışlı bir unsur olabilir. En iyi Node.js kaydedicileri ve kullanımları için en iyi uygulamaları öğrenerek günlüğe kaydetmenin avantajlarını benimseyelim.

tasarım odaklı düşünme

UX / UI ve Tasarım Odaklı Düşünme Konferansları

Uygulamalar ve platformlar artık her zamankinden daha karmaşık ve etkileşimli hale gelirken, tüketiciler hızla daha talepkar hale gelirken, UX / UI taktiklerini uygulamak, girişimcilerin ve şirketlerin yalnızca kitlelerini ve kullanıcı tabanlarını gerçekten büyülemekle kalmayıp, aynı zamanda kimi hedeflediklerini daha iyi anlamalarını sağlar. Sürekli olarak gerçekleşen yepyeni gelişmelerle, etkinlikler ve konferanslar, endüstri tavsiyelerinden ve bilgi yayılımından yararlanırken tüm bu fikirlerin gerçekleşmesini izlemek söz konusu olduğunda olması gereken yerlerdir.

AWS-Lambda

AWS Lambda ile Kurumsal Yazılım Geliştirme

Sunucusuz bilgi işlem, bulut sağlayıcısının bilgi işlem kaynaklarının tahsisini dinamik olarak yönettiği bir bulut bilişim modelidir. AWS Lambda, Amazon'un Amazon Web Services'ın (AWS) bir parçası olarak sağladığı sunucusuz bir bilgi işlem platformudur. Aynı zamanda olay odaklıdır, yani Lambda yalnızca olaylara yanıt olarak kod yürütür ve kodun gerektirdiği bilgi işlem kaynaklarını otomatik olarak yönetir. Bu özellikler, geliştiricilerin kaynakları sağlamak ve erişim denetimini yönetmek yerine bir uygulamanın iş mantığına odaklanmasına olanak tanır.

knative nedir

Knative Nedir?

Knative, sunucusuz işlevleri isteğe bağlı olarak yüklemek ve çalıştırmak için Kubernetes tabanlı bir platformdur. Kuruluşlar, Knative'i Kubernetes'in çalışabileceği bulut veya şirket içi herhangi bir ortamda dağıtabilir.