Blog - Source Software
×
wp vs craft

Craft vs WordPress

WordPress, 60 milyondan fazla web sitesi oluşturdu ve onu dünyanın en popüler İçerik Yönetim Sistemi (CMS) haline getirdi. CMS pazar payının yaklaşık üçte birine sahiptir, rakiplerinden önemli ölçüde daha fazladır. Bununla birlikte, bu mutlaka en iyisi olduğu anlamına gelmez, çünkü WordPress güvenlik ihlalleri, basit şablonlar ve verimsiz kod gibi sorunlarla iyi bilinir. WordPress'in popülaritesi, başlangıçta web sitesinin her bir parçası için özelleştirilmiş profesyonel geliştiriciler tarafından tasarlanan web siteleri ile yalnızca önceden oluşturulmuş bir tema yüklemiş biri arasında ayrım yapmayı zorlaştırır. Bununla birlikte, daha iyi performansa sahip sağlam web siteleri kullanıcılar arasında daha iyi bir izlenim yarattığı için bu farklılıklar zamanla daha belirgin hale gelir.

uygulama yazılım

Uygulama Yazılımının Önemi

Uygulama yazılımı geliştirme, son kullanıcıların tek veya birden çok görevi yerine getirmesine yardımcı olur. İşletmeler, uygulama yazılımının yardımı olmadan bile iyi çalışabilir, ancak uygulama yazılımının entegrasyonu olağanüstü sonuçlar verebilir. Hepimiz Microsoft Excel, Word, Powerpoint ve benzerlerini kullandık, değil mi? Denklemdeki toplam toplamı uyguladıktan sonra yaşayan en zeki insan gibi hissettiğimiz hayatımızın altın zamanından bahsediyoruz. Günlük işlerimizi yönetmek için uygulama yazılımına bağlı olmaya başladığımız zamandı.

oyun geliştirme

Mobil Oyun Geliştirmenin Maliyeti Ne Kadardır?

Oyunlar her zaman dünyanın dört bir yanındaki insanlar için en iyi eğlence biçimlerinden biri olmuştur. Hangi yaş grubuna ait olurlarsa olsunlar, her zaman tadını çıkarabilecekleri bir sürü oyun olmuştur. Oyun geliştirmenin karmaşıklığı, mobil oyun geliştirme maliyetini etkileyen bir diğer önemli faktördür. Bazı oyunlar çeşitli yüksek profilli oyun özelliklerine ve grafiklerine ihtiyaç duymayabilir, bu nedenle bu tür oyunları geliştirmek çok pahalıya mal olmayabilir, ancak diğer çeşitli oyunlar zengin grafikler, ses entegrasyonu ve oyun geliştirme maliyetini artırabilecek çok daha fazlasını gerektirir.

Ionic Vs Xamarin: 2022'De Çalışmak İçin En İyi Hangisi

Ionic Vs Xamarin: 2022'De Çalışmak İçin En İyi Hangisi

Uygulama geliştiricisi olmak kolay bir iş değildir. Trend olan her teknolojiyle güncellenmeli ve teknolojileri proje gereksinimlerinize göre akıllıca seçmelisiniz. Her yeni teknolojide, her zaman bir soruyla sonuçlanırsınız: Hangisini kullanmalısınız, React Native veya flutter, Flutter veya Swift, Ionic veya Xamarin? Hangisi uygulama geliştirmenizi kolay ve hızlı hale getirebilir. Bu konuda endişelenmeyin; bizimle olduğunuz sürece güvendesiniz. Size gelişmekte olan her uygulama geliştirme teknolojisinin ayrıntılı bir karşılaştırmasını vereceğiz. Önceki bloglarımızda React Native veya flutter, Swift veya Dart karşılaştırmasına göz atabilirsiniz. Bu nedenle, bugün İyonik ve Xamarin arasındaki karşılaştırmayla ilerleyeceğiz. Ionic ve Xamarin: Uygulama Geliştirme için Hangisini Seçmeli?

Oyun Geliştirme Için Unity 3D'yi Seçmenin En Önemli Nedenleri

Oyun Geliştirme Için Unity 3D'yi Seçmenin En Önemli Nedenleri

Eğlence endüstrisi söz konusu olduğunda, hiçbir şey oyunlardan daha ünlü değildir. Oyun türleri sadece basit bulmaca oyunlarından Metaverse tabanlı oyunlara kadar farklı olabilir. Bir oyun geliştirmek kolay bir şey gibi görünse de oyunun gelişimini etkileyen çeşitli faktörler bulunuyor. Tüm oyun geliştirme, doğru oyun geliştirme motorunu seçen bir şeye bağlıdır. Oyun motoru söz konusu olduğunda, oyun geliştiricilerinin aralarından seçim yapabileceği birden fazla seçenek vardır. İstatistiklere göre, oyun geliştiricilerinin % 61'i her şeyden önce Unity oyun motorunu seçiyor. Oyun geliştirme şirketlerinin neden Unity'yi diğer oyun motorlarına kıyasla tercih ettiğini görelim.

Web Uygulaması Geliştirmek Için 9 Adım

Web Uygulaması Geliştirmek Için 9 Adım

Günümüzde internet, interneti en uygun şekilde yükseltmenin tüm yollarını açmıştır. İnternet, işletmelerin hızla büyümesine yardımcı oluyor. Minimum yatırımla işletmeler, hedeflenen kitlenin çoğuna internetin yardımıyla kendi başlarına ulaşıyorlar çünkü bu tür bir potansiyele sahip. Ayrıca, nişan-organik olanı oluşturmada önemli ve yararlıdır. Size bir web uygulamasının hem sunucu tarafı hem de istemci tarafı komut dosyasının birleştirilmesi olduğunu söyleyeyim. Bu ikisinin ne yapması gerektiğini merak ediyor olmalısın? Sunucu tarafı betiği PHP, ASP gibi programlama dillerinde yazılmıştır. İstemci tarafı komut dosyası, JavaScript ve HTML kullanarak kullanıcının analizini göstermektir. Artık web uygulamasının ne işe yaradığını biliyorsunuz, ne yaptıkları hakkında da bir fikriniz olmalı. Bunu da not edelim.